کافه بازار

 یک فروشگاه نرم‌افزار اندروید است که در بهمن‌ماه ۱۳۸۹ توسط محمدجواد کوپایی، حسام میرآرمندهی و تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف طراحی شد. در کافه بازار بیش از ۱۳۰ هزار نرم‌افزار کاربردی اندرویدی ایرانی تولیدشده توسط ۲۱ هزار توسعه‌دهنده، به بیشتر از ۴۵ میلیون کاربر ارائه می‌شود. در اسفند سال ۱۳۹۳، این برنامه ۱۷ میلیون نصب فعال داشته و ۱۴ میلیون حساب کاربری فعال داشته‌است. این میزان در اواخر سال ۹۵ به ۳۲ میلیون نصب فعال رسید و در ابتدای سال ۱۳۹۸ از مرز ۴۰ میلیون نصب فعال گذشت درآمد توسعه‌دهندگان از فروش و تبلیغات ۱۲ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۳ اعلام شد. ارزش این شرکت در سال ۲۰۱۴ میلادی ۲۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود

تا دی ۱۳۹۹، کافه بازار به بیش از ۴۵ میلیون نصب فعال دست یافته‌است؛ همچنین تا پایان آذر ۹۹، حدود ۵۶ هزار توسعه‌دهنده فعال در کافه بازار فعالیت داشته‌اند.

تاریخچه کافه بازار

در سال ۱۳۸۹ کاظم محمدزاده و تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف بر روی پروژه‌ای به نام «فارسی‌تل» کار می‌کردند. هدف این پروژه فارسی‌سازی اندروید و تولید تعدادی برنامه ضروری فارسی بود. در دی‌ماه همان سال حسام میرآرمندهی که برای ادامه تحصیل به دانشکده کارآفرینی دانشگاه چالمرز سوئد رفته بود، به ایران بازمی‌گردد و در ایران ماندگار می‌شود. او پروژه فارسی‌تل را متوقف می‌کند و به دنبال راه‌اندازی فروشگاه آنلاین نرم‌افزارهای اندروید می‌رود. وی در بهمن ۱۳۸۹ نخستین نسخه کافه بازار را در کنگره موبایل ایران منتشر می‌کند دفتر این شرکت در سعادت‌آباد تهران است و بیش از ۲۰۰ نفر کارمند در آن مشغول به کار هستند.

خوب اگه نرم افزار داری و یا میخای نرم افزارت رو توی کافه بازار ارتقا بدی تا فروشت و بازدیدت بره بالا خوب جایی اومدید .

آنلاین استار این امکان رو به شما میده تا نظرات و ستاره ها و نصب ها تون رو در کافه بازرا بالا ببرید و فقط لازمه سری به اینجا بزنید و یا با شماره زیر تماس بگیرید .

تماس بگیرید …

درباره‌ی فرزاد تفضلی

همچنین ببینید

ویدئویی آموزشی ورود به سایت آنلاین استار

اینم از یک ویدیوی آموزشی کوتاه از ورود به سایت onlinestar و استفاده از پنل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *